O nas

Rehabilitacja Wieżyca istnieje od 2004 r. Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej zgodnie z najnowszymi światowymi standardami klinicznymi oraz wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od 1 lipca 2023 r. świadczymy usługi w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Zapewniamy 24-godzinną opiekę medyczną. W ramach rehabilitacji stwarzamy warunki do profesjonalnej diagnostyki układu krążenia, gwarantujemy kompleksowy zespół działań profilaktyczno- leczniczych chorób serca i naczyń, prowadzących do osiągnięcia optymalnej sprawności psychofizycznej i społeczno zawodowej. W związku z licznymi zapytaniami poszerzyliśmy dla Państwa ofertę o pobyty diagnostyczno- odchudzające dokładnie opisane w zakładce „pobyty” są to specjalistyczne, medyczne wczasy odchudzające z pełną diagnostyką zaburzeń metabolicznych i lipidowych. Szpital rehabilitacyjny oferuje również kompleksową rehabilitację osób ze schorzeniami i dysfunkcjami narządów ruchu, z przewlekłymi schorzeniami oraz po operacjach ortopedycznych. Mieścimy się w przepięknym malowniczym krajobrazie lasów, wzgórz, łąk i jezior – bujnej i różnorodniej szacie roślinnej. Specyficzny kojący mikroklimat – optymalny dla osób wymagających leczenia i rehabilitacji, łagodna, niezależnie od pory roku aura sprzyja relaksowi i rekonwalescencji w samy Centrum Pojezierza Kaszubskiego i Parku Krajobrazowego.

Naszym celem jest poprawa komfortu życia pacjentów. Program rehabilitacji indywidualnie dostosowujemy do pacjenta w oparciu o najnowsze standardy a leczenie odbywa się pod czujnym nadzorem zespołu kompetentnych i doświadczonych lekarzy kardiologów, lekarzy rehabilitacji medycznej, ortopedów i internistów, psychologa, dietetyka, fizjoterapeutów i pielęgniarek. Nasz dietetyk udziela praktycznych porad na temat zdrowego żywienia w chorobach układu krążenia, nadciśnieniu, cukrzycy, nadwadze. Psycholog prowadzi konsultacje indywidualne, pomaga w przezwyciężeniu lęków i stanów depresyjnych wynikających z choroby. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki i monitoringu kardiologicznego i ogólnoustrojowego: aparat echokardiograficzny, elektrokardiogram, bieżnia do prób wysiłkowych i systemy holterowskie.

Treningi i zabiegi odbywają się pod nadzorem lekarza i fizjoterapeutów w nowocześnie wyposażonych salach rehabilitacyjnych oraz gabinetów diagnostycznych. Posiadamy komputerowo sterowane stanowiska do prowadzenia treningu kardiologicznego na cykloergometrach lub bieżni ruchomej, przyrządy do ćwiczeń siłowych, rotory kończyn, UGUL. Wykonujemy szereg zabiegów fizykoterapeutycznych oraz zabiegów w zakresie odnowy biologicznej, kriokomora, zestaw do kriostymulacji parami azotu, urządzenie do magnetoterapii, elektroterapii, ultradźwięki, zestaw do biostymulacji laserowej.

Dbając o Państwa komfort wypoczynku staramy się zapewnić najwyższy standard usług: pokoje 1,2,3- osobowe wyposażone w pełen węzeł sanitarny, sprzęt RTV i telefon. Sala kominkowa, która umożliwi Państwu spędzaniu mile czasu w długie zimowe wieczory, a także latem do spotkań towarzyskich przy herbacie. Kuchnia serwuje smaczne i zdrowe posiłki pod stałym nadzorem dietetyka. Podajemy 5 posiłków dziennie: śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek i kolacja. Dominuje kuchnia polska i potrawy regionalne. Nie używamy żadnych sztucznych produktów spożywczych, wszystko jest w 100% przygotowane z naturalnych składników, co sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia, regeneracji komórkowej oraz stabilizacji metabolicznej.

Zadbaliśmy również o możliwość uprawiania czynnej rekreacji na świeżym powietrzu wyposażając przylegające do ośrodka tereny zielone w drewnianą wiatę – miejsce, w którym odbywa się gimnastyka lecznicza, fitness. Dodatkowo posiadamy „siłownię pod chmurką”, w skład której wchodzi zestaw 13 urządzeń do ćwiczeń stacjonarnych.
Centrum zdrowia i rehabilitacji
83-316 Gołubie, Świerkowa 3
NIP: 5892013120
REGON: 222037280
Rehabilitacja Wieżyca
© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Mikołaj Lisiewicz